Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
kadewu JEDNYM OKIEM


Kraina deszczowców

 Mieszkania nadal szukam, choć mniej więcej krystalizują mi się dwie opcje. Lecz przede wszystkim: nie chcę opuszczać Stockelu, który po prostu kocham.

Pierwszą połowę roku uznano za najmokrzejszy w historii Belgii okres - i jest to wymierne i wiarygodne stwierdzenie, gdyż pomiary prowadzi się tutaj od 1833 r. Codzienną ilustracją tego odkrycia są ulewy, mżawki i dżdżyste godziny każdego dnia. Zaczynam współczuć królowi: toż nie może porzucić ojczyzny.

Ja krainy deszczowców porzucać nie chcę.

W sobotę zaczynam natomiast hiszpańskie wakacje. Zapowiada się 40 stopni i więcej. Nie mogę się doczekać.

Potrzebuję słońca, plaży, muzeów, księgarni i prostolinijności, jaką znajdę w Alicante.kadewu 20:56:15 12/07/2016 [komentarzy 0] Komentuj

Szukania mi trzeba?

Poszukiwań mieszkania dalszy ciąg.

W ubiegłym tygodniu wybrałam się na ulicę (aleję) Oppem, jakieś 100 m od mojego obecnego domu. Pani lokatorka Nadine lat 65, pełen makijaż i dar wymowy, szuka następców (bo zrywa przedwcześnie umowę i musiałaby płacić karę).

Mieszkanie jest stylowe, ma dwie sypialnie. Ostrzegam ją, że mam kota. - Och, ja też!- Pokazuje, jak wypuszcza go z balkonu na pierwszym piętrze do ogrodu (robi mi się słabo). - Bo wie pani, jak go nie wypuszczam, to mnie gryzie po nogach. Już dwa razy musiałam brać przez to antybiotyk. W sumie nie wiem, czy wszystkie koty takie są, bo wcześniej byłam psiarą.

Pytam o poziom hałasu (pytanie ma sens, ponieważ aleja Oppem jest położona blisko tramwaju i ruchliwej alei H., podczas gdy moje mieszkanie mieści się w bocznej ulicznie i otoczone jest kępą drzew). - No cóż - mówi Nadine. - Ci na dole prowadzą zajęcia dla dzieci, więc w soboty często świętuje się tu urodziny i wtedy jest głośno. Przy ulicy urządzili nam teraz parking samochodów na wynajem. Pisaliśmy w tej sprawie petycje, no ale wiadomo...

- Nikt nas nie słucha - podpowiadam i Nadine się zgadza. - Proszę do mnie dzwonić, przyjść z dzieckiem itd. - Z trudem udaje mi się zakończyć oglądanie. Nazajutrz spotykam NAdine w naszym centrum handlowym.

Wczoraj z kolei wybrałam się za granicę gminy, do sąsiedniej WSL, gdzie mieszkałam 6 lat temu. Oprowadza mnie konsjerżka w typie Edith Piaf: metr pięćdziesiąt i czterdzieści kilo masy.

- Jest tu spokojnie - mówi mi w odpowiedzi na pytanie o hałas - bo pani z lewej umarła, a tych z prawej ich nigdy nie ma. Ma pani psa? Kota? To świetnie, bo ja też mam kota. Ma pani rower? Cudownie, wspaniale, bo mamy pomieszczenie na rowery. Natomiast nie ma garażu. Pani nie jeździ? To jeszcze lepiej. Ogród ja oporządzam. Ojej, katastrofa: lokatorom spadło pranie.

Szczególne uczucie: oglądam mieszkanie pod nieobecność jego mieszkańców, którzy nie mieli czasu ani ochoty pucować go na błysk. Zresztą po co.

Uwalniam się od madame Nys i wracam do domu. Żeby dotrzeć do przystanku tramwaju 39, idę wzdłuż alei Ombrages, przy której stoją właściwie nie domy, ale pałace. W co drugim przyjmuje lekarz, na przykład od "chorób nerwowych". Kiedy tu mieszkałam, ta okolica właśnie robiła na mnie kolosalne, XIX-wieczne wrażenie.

A potem jadę tramwajem wzdłuż alei T., która wydaje mi się najładniejsza w świecie, i czuję, że nie chcę opuszczać mojego miejsca, kod pocztowy 1150.kadewu 13:06:10 3/07/2016 [komentarzy 0] Komentuj

Gol

Wczoraj po dogrywce i karnych Polska przegrała z Portugalią. Może to i dla mnie dobrze, bo następnego meczu bym nie przeżyła (ciśnienie!).

Dziś Belgia walczy z Walią, która chwilę temu wyrównała. Oczywiście kibicuję Belgom, dla których Walijczycy to trudny przeciwnik.

Na moim placu D. kibice w strugach deszczu oglądają ten mecz na telebimie. W niedalekim Lille Belgom kibicuje król Filip z córką Elżbietą.

Szaleństwo, taka zastępcza, bezkrwawa wojna.kadewu 22:02:16 1/07/2016 [komentarzy 0] Komentuj

[213387] ||Strona Główna
[4] ||
Księga Gości
[Dodaj do Księgi]


Dodaj do Ulubionych
Kadewu żyje, by czytać i czyta, by żyć. W pozostałym czasie rozmyśla i śpi. Mówi rzadko. Rocznik 1974.Archiwum

2018
Luty
Styczeń
2017
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2016
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2015
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
2014
Grudzień
Listopad
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2013
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2012
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń
2011
Grudzień
Listopad
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Styczeń
2010
Grudzień
Wrzesień
SierpieńUlubieni
Linki

kultura w Brukseli
piękny blog


kadewu
JEDNYM OKIEM: Uwagi Kadewu na temat otaczającego ją świata z uwzględnieniem wynalazku pisma. Czyta jednym okiem, bo drugie nie działa.